Iata-ma-n genunchi la ale tale mreje
iubire-adanca precum cea mai dura vraja,
inca-ti cant de a mea dragoste...
m-ai facut sa simt ce n-am crezut vreodata
doar cu-o simpla lumanare,
ca o flacare ce in continuu arde
astazi in infern tu m-ai adus
dar mai am inca un cuvant de spus
tot spre stele eu ma duc
ca eu stiu ce-i de facut
chiar nu vezi tu oare,
c-o iubire-atat de mare
pe pamant nu moare!?
printre uscaturi, boli si furnale
doar un muritor drumul isi are
dara-ti spun ca dragostea-mi este nemuritoare.
printre-oceane am cautat vorebele-unui imparat,
in regatul mare-n-tins
al acestui univers de necuprins,
ca iubirea-mi e regina
ce-mi ofera a ei puternica lumina.
tu te lasi in intuneric prinsa
far sa vezi aceasta fiinta,
dar vei intelege intr-o zi
ca stapana noastra-i cea mai mare-mparateasa,
iar acolo sus de-ajungi
capul vei pleca precum celelalte slugi.
in piciore nu-i poti sta
cand doresti sa i te-opui.
si cand eu de am gresit sa-i lupt in fata
parca am vazut a mortii coasa.
precum fulgerele cerului
lumineaza a noastra cale
m-am trezit in nemurire
sa ii fac iubirii casa!
tu te-ntrebi in gand acuma
care mi-a fost mie urma,
dar sa-ti spun nu pot mai bine
decat prin a pasarii graire.
si-acum lasa-ti gandurile rele
ca ta-ajut sa treci de ele,
iar de vorba mi-o asculti,
te voi duce printre munti
unde poti vedea cea de seama stea,
aia de iti stra-luceste
si gandesti ca te afli-ntr-o poveste.
doar ca ea-i iubirea noastra,
cea dintai imparateasa...
No comments:
Post a Comment