Sunday, 6 April 2014

Dansabil



Mult am stat de-am mai gandit
De ce totul n-are un sfarsit!?
Cat de multe am vazut,
Imi parea a fi pierdut..
Am zburdat sa caut un raspuns
Intre raze alergand,
printre frunze cautand
un copac am intrebat..
si o pasare razand,
in vazduh mi-a ciripit sa plang.
Cate lacrimi ceru-a dat
In atatea rauri repezi m-am scaldat.
Tare mult am cautat..
Vantul rece am simtit
Si-ntr-o zi am tresarit!
Ochii cand mi i-am deschis
El, un splendid chip a zugravit
O zeita ce zambea...
Sedea tacut in inima mea..
Fericirea m-a cuprins
Pan’ la stele am povestit
Ca iubire-a revenit.
Iar acum pana  vecie
ea va fi parte din mine!!

No comments:

Post a Comment