Uite lumea-n lung si-n-lat ce frumos s-a ridicat
ce e rau si ce e bine doar sa stii ca e in tine,
insa ieri parc-am vazut o bucat' de intuneric
imi tinea in a sa mana, nervii.
Am tacut si am lasat sa ii stranga ne-ncetat
caci eu stiu ca inauntru, totu-i pur..zugrav ilustru..
dintr-o data-a disparut toata bezna ce strangea,
..pura imparatie a sa.
Iar acum c-am cunoscut de indata ti-am si spus,
insa n-asculta de la mine, ca tu stii ce e in tine,
doar sa crezi in totul ce e bine,
chiar si-oleaca de iubire..
Poate-asa vei vedea ce se afla-n mintea ta
sa-ntelegi de-acu incolo,
numai tu-i detii controlul
iar de altul a venit, sufletul ti-e osandit,
parca dat la diavol in chirie,
sa-l rascumperi vrei si imi spui mie.
Intr-o lunga cautare trebuie sa pleci tu oare!?
Ori ca El sa fi venit cand te-a auzit,
ai urlat de suparare, c-a ta inima te doare,
te atinge si iti spune, ca sa crezi ce nu-i genune
e doar raul ce-l transporti...o caleasca fara roti
de-L asculti tu vei vedea ce rasplata vei avea,
poate-ti va placea.. de prin cer tu vei zbura,
Universul vei vedea ce ascunde in inima sa
doar ca-i bun si iubitor, asta stie si un orb,
Iar de-ti spune nu il crezi, ci il iei si denigrezi,
dar tu esti mai sus ca el, ca sa vezi ce vede el!?
No comments:
Post a Comment